A3Ch Alabama of Redfest „Lexi“

Datum narození: 9.12.2012
Barva: Australská červená

Zdravotní vyšetření:

  • DNA CEA normal po rodičích
  • DNA CL normal po rodičích
  • DNA TNS carrier (Genomia)
  • MDR1 +/+ normal po rodičích
  • PRA/CEA (DOV) včetně   glaukomu normal
  • DKK 0/0,  DLK 0/0, OCD negativní

Zkoušky: OB-Z, ZVOP, ZOP, A1, A2, A3 (A3Ch)

Výstavy: Výborná

Lexinka byla vykastrovaná a vzhledem k věku již  na ní není možné chovat štěňata.

 

Lexinka je moje první border kolie a právě díky ní jsem se zamilovala do tohoto plemene. Možná ne úplně náhodou připomíná svým vzhledem lišku, protože je stejně  tak i bystrá. Neskutečně rychle se učí novým věcem.  Neustále se tak učíme novým trikům a prvkům z dog dancingu, které si osvojí velmi rychle až s neuvěřitelnou snadností.
S Lexinkou se závodně věnujeme agility. Vyzkoušeli jsme také pasení oveček, poslušnost, splnili jsme si další zkoušky, ale stejně jsme se zůstali u agility, které mě osobně učarovalo nejvíce. Lexinka je velmi precizní a přesný pes, než aby něco udělala špatně, zastaví se  a ujistí se, že to je přesně to co po ní chci. Někdy bohužel je to až na škodu z hlediska času, ale zase máme minimální chybovost 🙂 Nyní máme našlápnuto na titul A3Ch.  Mimo agility Lexi velmi miluje jakýkoliv aport, hlavně tedy balónek ale neopovrhne ani fresbee.
Vyzkoušeli jsme také několik výstav, kde jsme získali známku výbornou. Není to však to, co by nás bavilo a proto se výstavám dále nevěnujeme.
Lexinka je velmi rodinný pes, miluje své pány i svou smečku a nedá na ni dopustit. K ostatním pejskům se chová spíše rezervovaně a nevyhledává cizí psy.

Rodiče:

Matka Otec
Kl. Ch. Channel Coco Dajavera Multi. JCh. Jeffija of Marrans Home
www.redfest.cz  http://www.jeffija.cz/norton.htm

 

Foto a video s Lexi

 

« 2 z 2 »