O nás

Chovná stanice byla založena v roce 2016 a v současné době máme dvě chovné fenky: Alabama of Redfest „Lexi“ a Angee Wallachian Flower. S oběma fenka se věnujeme hlavně agility.

V naší chovatelské stanici klademe důraz především na aktivní, veselé psy s chutí do práce a aktivní přístup očekáváme také od budoucích majitelů štěňátek.

Jak to všechno začalo …

 
Nikdy bych nevěřila, jak to, že si pořídím border kolii změní můj život. Lexinka přišla do mého života poté co nám umřel můj milovaný pejskek, kterého jsem měla od dětství. Ihned jsme věděla, že bez psa dlouho nevydržím a tak jsme za nedlouhou začali vybírat. Výběr padl na chovnou stanici border kolií Redfest, kde jsem se snad okamžitě zamilovala do fenečky Coco Channel. Byla to borderka ee- red barvy, která mě naprosto okouzlila.

Malou lištičku jsme si přivezli domů na začátku února 2013.  Přestože jsem si vybírala fenečku spíše z výstavního spojení, brzy se ukázalo, že je Lexi pěkný ďáblík a že budu mít co dělat, abych unavila tu její bystrou hlavičku.  A tak to v podstatě všechno začalo…..první výstava, první cvičák, první pasení oveček, první závody, první splněné zkoušky. Můj život se diametrálně změnil, samozřejmě k lepšímu 🙂 Díky Lexi jsem poznala spoustu nových skvělých přátel,  zažila spousty zážitků a naprosto šíleně propadla agility.

Ve dvou letech jsme Lexince pořídili novou parťačku, vyloženě ze sportovního spojení. O Angee říkám, že je to můj vysněný agility pes.  Holky si skvěle padly do noty a je z nich nerozlučná dvojka. Lexinka je ta rozumnější, co jde na všechno hlavou a Angee je ta střeštěnější, co jde do všeho po hlavě 🙂

Kynologii jsem propadla natolik, že jsem se rozhodla založit chovnou stanici a šířit štěstí dál. Své border kolie chovám tak, aby byla zachována jejich chuť do práce, na což byly původně vyšlechtěny. Z tohoto důvodu se výstavám věnuji pouze okrajově. Mám velmi ráda pracovní psy a kladu důraz na to, aby se s nimi pracovalo tak, jak si to zaslouží jejich povaha a určení. Border kolie určitě není pes, který by měl proležet celý den na posteli, možná jedině v případě, že druhý den ho celý prolítá venku 🙂