A3Ch Angee Wallachian Flower

 

Datum narození: 25.1.2015
Barva: hnědobílá
Výška 49 cm – Váha 15 kg

Zdravotní vyšetření:

  • DNA CEA carrier
  • DNA TNS normal po rodičích
  • PRA/CEA (DOV) včetně   glaukomu normal
  • DKK 0/0,  DLK 0/0, OCD negativní

 

Zkoušky: OB-Z, NHAT, H0,H1, A1, A2, A3 –  šampion A3Ch

 

  • kvalifikace na MČR agility 2019 i 2020
  • 1. vícemistr jumping individuals M/L 2020 MČR

 

Angee je můj vysněný agility pes. Přála jsem si “magora” a moje přání bylo vyslyšeno. Druhou borderku jsem měla vymodlenou, přála jsem si hnědou fenečku a už to vypadalo že se ji nedočkám. Narodila se jako poslední se 4 hodinovým zpožděním oproti svým sourozencům, když už si všichni mysleli že už je porodu konec. Narodila se jako jediná hnědá, proto je to můj dar z nebes .

 

Něco o Angee

Angee je pro mne osudový pes. Je to skvělý přítel a parťák do života, má neskutečnou ochotu pracovat a udělá pro mne vše co mi na očích uvidí. Má úžasný drive a na parkuru je jako ryba ve vodě. Angeenka mi učarovala svou milou a nekonfliktní povahou, a neuvěřitelnou oddaností.  Když je třeba, umí odpočívat a dokáže klidně proležet se mnou celý den jen a jen aby mohla být vedle mne. Na druhou stranu dokáže z absolutního klidu okamžitě vystřelit a začít makat a dát do toho celé srdce i duši. Ohromila mne také tím, s jakou lehkostí přijala do rodiny příchod miminka. Jako by k nám patřilo vždy, ona ho miluje, protože je náš 😊

Angee je vůči ostatním psům nekonfliktní. Nevyhledává je a nevšímá si jich.  Pokud je některý ale dotěrný, dá mu „štípanou“.

Má ráda děti a to nejen naše ale cizí a to obzvlášť, pokud mají něco na aportování. Miluje  samozřejmě balónky, přetahovadla a je to i velký vodomil, takže aportování klacíků do vody je pro ni nikdy nekončící zábava.

Při práci a vlastně při všem co dělá, se plně soustředí jen na mě. Je mi velmi oddaná, což mi velmi lichotí. Na parkuru nemá problém vyběhnout ale s kýmkoliv. Lidí si ale všeobecně moc nevšímá, stále se soustředí na mě. Dobrůtku a nebo příjemné drbání na bříšku ale neodmítne.

Jedinou „vadou“ na kráse je, že je dobrá hlídačka, a příchod každého poctivě ohlásí.

Nemá reakci na střelbu. Dokáže se plně soustředit na práci i při bouřce.

Na parkuru je Angee střela velmi pozorná a citlivá na jakékoliv mé pohyby i povely. Přirozená sbíhaná áčka, i těsné oblouky kolem bočnic. Je tedy trošku ukecaná, když běžíme, takže nás je slyšet docela daleko 😊 Štěká ale pouze při běhu. Před startem umí ležet v klidu na volno vedle parkuru a čekat než přijde na řadu. Tuto vlastnost si velmi cením.

Pasení oveček se s Angee věnuji spíše rekreačně, ale i přesto si to velmi užíváme je to pro nás oddych. Angee je lehce ovladatelná, má přirozený odstup od ovcí. Má tendenci ovce spíše neustále obíhat než-li za nimi zalehávat.  U ovcí bych uvítala, kdyby měla možná trochu tvrdší povahu, u vysílání někdy zaváhá, ale pro naše účely to bohatě stačí.  Angee naštěstí není ta praštěná bordera co pase vše co vidí, auta, lidi, psy.

Sportovní kynologii se věnujeme jen okrajově, protože to není pro mne tolik zábavné jako agility nebo ovečky, ale i u obedience či při cvičení triků, se Angee učí velmi rychle, je přesná a vše dělá s nadšením.

Začali jsme také s tréninkem hoopers, i tam je Angee velmi pozorná a musím říci velmi samostatná, tak uvidíme jak nám to půjde dál.

 

Rodiče a příbuzenstvo:

Matka Otec
A3Ch Agira z Košic Cardif Bashmar
http://wallachian-flower.webnode.cz/ http://wallachian-flower.webnode.cz/

Talent na agility zdědila Angee bezesporu po rodičích. Oba rodiče znám osobně a oba jsou to úspěšní agility psi.

Většina sourozenců se také aktivně věnuje agility a mají za sebou řadu velkých úspěchů. Např. sestra Ace se stala v roce 2020 na MČR 1. vícemistr  v kat. M/L a letos 2021 její sestra Berry s Eliškou Byrtusovou se staly dokonce Mistry republiky jak v kategorii M/L, tak také v družstvech.

 

Foto a video s Angee