Štěňata

 Březost potvrzena – narození na začátku prosince


Odběr cca leden/únor 2020.

Pro štěňátka budeme vybírat prioritně majitelé se sportovními ambicemi. Štěňata budou vhodná nejen na sport ale také pasení. Zbarvení bude hnědobílé popř. hnědobílá tricolor.

Něco o Angee

Angee Wallachian Flower – LA1, LA2, LA3, NHAT, OB-Z
Angee je pro mne dokonalým psem. Je to skvělý přítel a parťáka do života, má neskutečnou ochotu pracovat a udělá pro mne vše co mi na očích uvidí. Má úžasný drive a na parkuru je jako ryba ve vodě. Angeenka mi učarovala naprosto svou milou a nekonfliktní povahou, a neuvěřitelnou oddaností.  V životě se mi nepodaří již mít druhou Angee ale byla bych moc šťastná alespoň za její kopii 😊 Je pro mne dokonalou borderkou, neboť když je třeba umí odpočívat, dokáže klidně proležet se mnou celý den jen a jen aby mohla být vedle mne. Na druhou stranu dokáže z absolutního klidu okamžitě vystřelit a začít makat a dát do toho celé srdce i duši. Ohromila mne také tím, s jakou lehkostí přijala do rodiny příchod miminka. Jako by k nám patřilo vždy, ona ho miluje, protože je náš 😊

Angee je nekonfliktní pes, vůči ostatním psům. Nevyhledává je, a neřeší je. Vůči cizím lidem je spíše opatrná, ale k tomu, kdo to s pejsky umí k tomu ráda přijde pro pohlazení. Jedinou „vadou“ na kráse je, že je dobrá hlídačka, a příchod každého poctivě ohlásí.

Na parkuru je Angee střela velmi pozorná a citlivá na jakékoliv mé pohyby i povely. Přirozená sbíhaná áčka, i těsné oblouky kolem bočnic. Je tedy trošku ukecaná, když běžíme, takže nás je slyšet docela daleko 😊

Pasení oveček se s Angee věnuji spíše rekreačně, ale i přesto si to velmi užíváme je to pro nás oddych. Angee je lehce ovladatelná, má přirozený odstup od ovcí. Má tendenci ovce spíše neustále obíhat než-li za nimi zalehávat.  U ovcí bych uvítala, kdyby měla možná trochu tvrdší povahu, u vysílání někdy zaváhá, ale pro naše účely to bohatě stačí.  Angee naštěstí není ta praštěná bordera co pase vše co vidí, auta, lidi, psi.

Sportovní kynologii se věnujeme jen okrajově, protože to není pro mne tolik zábavné jako agility nebo ovečky, ale i u obedience či při cvičení triků, se Angee učí velmi rychle, je přesná a vše dělá s nadšením.

« 2 z 2 »

Proč Ozzy

A3Ch Ozzy Happy Bohemia Alké – HWT, IHT1, LA1, LA2, LA3
Jelikož si po Angee plánuji štěňátko nechat z opakovaného spojení, vybírala jsem opravdu poctivě.  Kromě psa, který bude po zdravotní stránce v pořádku a který už kryl, jsem hledala zapáleného agiliťáka, který ale také pracuje u ovcí, a zároveň bude výjimečný svou ochotou pracovat a hlavně, aby to byl nekonfliktní pes. Volba byla opravdu těžká, a to že jsem našla Ozzyho, navíc hnědého borderáka byl opravdu zázrak. Ano pro hnědou mám slabost 😊 Poctivě jsem sledovala, jak Ozzy se zapálením běhá na parkuru. Jaká neuvěřitelná souhra je mezi ním a paničkou, pes neuvěřitelně ovladatelný a přesný s úžasným drivem. Ano to bylo přesně to, co jsem hledala.

I když to pro mne nebyla taková priorita, ale velmi mne potěšilo, že Ozzy pracuje také u ovcí. Ráda bych pastevecký instinkt u štěňat zachovala.

Poté co jsem kontaktovala majitelku, velmi milou a ochotnou paní, a pozeptala se na Ozzyho i jinde, volba byla jasná. Osobně jsem měla možnost Ozzyho vidět na mistrovství border kolií, a to jen moji volbu potvrdilo. Ano Ozzy bude dokonalý pes pro mou dokonalou Angee!

Fotogalerie Ozzy:

Rodokmen

Pro zajímavost jsem se rozhodla posbírat pár informací o rodokmenech Angee a Ozzyho. Velmi mne překvapilo, kolik výborných agiliťáků mají oba v rodokmenu.  A v rodokmenu obou jen těžko budeme hledat psa, který by se agility nevěnoval. Je vidět, že agility mají oba v krvi.

Když začnu hned u rodičů Angeenky, které oba osobně znám.  Cardif, pes s neuvěritelným drivem, patřil k nejrychlejším psům vůbec. Agira sice opatrnější ale o to přesnější s řadou i mezinárodních úspěchů a ten největší přišel loni kdy vyhrála mistrovství BCCCZ.

Ozzyho má také neméně úspěšné rodiče. Matka agiliťák a otec šampion ve sportovní kynologii. Ozzyho babička navíc stojí v rodokmenu významných agilitních psů, kteří běhají po boku nejúspěšnějších českých psovodů jako je např. Tereza Otýpková (Kaniová) s Holly Grant Bohemia Alké a její Bombardino Bohemia Grant či Lucie Glejdurová s Baileys Bohemia Grant.

U Angeenky bych jmenovala např. prababičku WONDER OF KATE´S SAM VOM BEUTENHOF, nádhernou fenu se sytě hnědou barvou, kterou si doufám tvrdit Angee zdědila po ní. Angeenčina prabiččka je matkou např. Little Jackie Black Chevers, svého času úžasná fena, běhající po boku současné mistryně světa Terezy Králové.

Rodokmen obou je bohatý na významná jména, na které bychom při delším studiu naráželi . Pro nahlédnutí jsem pár zajímavostí sepsala viz níže.

Angeenčini přímí sourozenici jako Artemis, Ace, Blue Berry, Bellis, Buffy Wallachian FLower, se také velmi úspěšně věnují agility.  Stejně tak přímí sourozenci Ozzyho Charlie, Odin Chase, Cherry, Chloe, Oberon a Offroad.